Переваги електронного пенсійного посвідчення

Дата: 04.10.2018 15:19

ПЕРЕВАГИ ЕЛЕКТРОННОГО ПЕНСІЙНОГО ПОСВІДЧЕННЯ

Усі пенсіонери, які отримують пенсійні виплати через Державний Ощадний банк України, мають можливість отримати електронне пенсійне посвідчення.

Електронними пенсійними посвідченнями (ЕПП) сьогодні користується вже майже 400 тисяч осіб. Першими таку можливість отримали внутрішньо переміщені особи: саме вони, згідно з постановою Кабінету Міністрів України, були тією категорією пенсіонерів, яким їх почали видавати першими. Тепер одержати ЕПП може будь-який пенсіонер.

ЧИМ ЕЛЕКТРОННЕ ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ

ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД ЗВИЧАЙНОГО

Електронне пенсійне посвідчення — це унікальний сучасний технологічний інструмент, який дозволяє не тільки отримати пенсію, оплатити послуги онлайн, а ще й повноцінно користуватися всіма державними електронними сервісами:

поєднує функції посвідчення та платіжної банківської картки;

містить електронний цифровий підпис (ЕЦП), який дає змогу отримувати електронні документи на веб-порталах органів влади. Відтепер навіть з дому можна переглядати на веб-порталі послуг Пенсійного фонду інформацію з електронної пенсійної справи про розмір пенсії та її складові, дані про страховий стаж, заробіток, сплачені внески тощо. Електронне пенсійне посвідчення надає можливість написати звернення або подати заяву на перерахунок пенсії через Інтернет без відвідування Пенсійного фонду України;

надає можливість контролювати гроші та керувати ними з дому в будь-який час;

дає змогу здійснювати банківські операції та безготівкові платежі чи поповнювати готівковими коштами картковий рахунок; оперативно, без черг розраховуватися за комунальні послуги і найголовніше — отримувати пенсію вчасно.

ЯК ОДЕРЖАТИ ЕПП

Для того щоб подати заяву на оформлення електронного пенсійного посвідчення, потрібно:

звернутися до органу Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання;

написати заяву на виготовлення ЕПП.

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ

1 Фото: дві фотографії 30 х 25 мм.

2  Оригінал паспорта.

3  Довідка про надання ідентифікаційного номера (ідентифікаційний код).

4 Для внутрішньо переміщених осіб - довідка переселенця/пенсійне посвідчення.

ПЕНСІОНЕРИ, НЕПОВНОЛІТНІ

ТА НЕДІЄЗДАТНІ ОДЕРЖУВАЧІ ПЕНСІЙ

Пенсіонери віком понад 80 років, інваліди I та II груп і немічні люди, які неспроможні особисто прийти в управління Пенсійного фонду за місцем фактичного проживання, можуть звернутися в управління Фонду телефоном із проханням подати заяву вдома.

Від їхнього імені документи можуть подавати законні представники, опікуни, піклувальники (їм треба взяти із собою документи, що підтверджують їхній статус; паспорт; ідентифікаційний код).

ЯКЩО ТЕРМІН ДІЇ ЗВИЧАЙНОЇ ПЕНСІЙНОЇ КАРТКИ ЗАКІНЧИВСЯ, А ЕЛЕКТРОННУ ВИ ЩЕ НЕ ОТРИМАЛИ

Протягом терміну виготовлення ЕПП пенсіонер зможе одержувати пенсію через каси банку без використання картки.

Нарахування пенсії здійснює Пенсійний фонд України, а банківська установа виплачує кошти, які надходять від Фонду. Якщо Пенсійний фонд перераховуватиме кошти на пенсійний картковий рахунок, банк видаватиме їх пенсіонерові.

ЧИ ПОТРІБНО ВІДКРИВАТИ РАХУНОК

ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ЕПП

Громадяни, які не мають рахунку в Ощадбанку, можуть відкрити такий рахунок або перед зверненням в управління Пенсійного фонду, або ж тоді, коли забиратимуть виготовлене ЕПП.

Для відкриття рахунку будуть потрібні паспорт, ідентифікаційний код і пенсійне посвідчення.

Якщо пенсіонер уже має відкритий картковий рахунок у цій банківській установі, на який здійснюється зарахування пенсії, то новий рахунок відкривати не треба.