Повідомлення про намір скоригувати тариф на послуги з централізованого водовідведення та вивезення твердих побутових відходів

Відповідно до «Порядку доведення до споживачів інформації про перелік      житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням  її необхідності та про врахування відповідно позиції територіальних громад», затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.07.2012.року № 390, Єрківське селищне комунальне спеціалізоване підприємство  інформує про намір здійснити коригування розміру тарифів на послуги з централізованого водовідведення та вивезення твердих побутових відходів.                                                                                                                                            Підставами для коригування тарифів на послуги з централізованого  водовідведення  є коригування  тарифу Комунальним підприємством «Катеринопільського селищного житлово-комунального господарства» Катеринопільської селищної ради, який є складовою тарифу з централізованого водовідведення Єрківського селищного комунального спеціалізованого підприємства.

На виконання  Закону України «Про житлово-комунальні послуги», відповідно до вимог «Порядку формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення ( з використання внутрішньобудинкових систем)», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року №869 і «Процедури встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення ( з використанням внутрішньобудинкових систем)» затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 15.01.2015 року №13, підприємство виконало розрахунки і подало заяву з розрахунковими матеріалами для встановлення тарифів на послуги централізованого водовідведення.                                                                         Прогнозовані  розрахунки тарифів на послуги централізованого водовідведення ( з використанням  внутрішньобудинкових систем) з урахуванням тарифу Комунального підприємства «Катеринопільського селищного житлово-комунального господарства» складають:

Тариф на централізоване водовідведення згідно діючих норм становитиме:

• Населення – 26,98 грн з ПДВ за 1 куб м ;
  • бюджетні установи –  35,47 грн . з ПДВ за 1 куб м;
  • інші організації  -       36,05 грн з ПДВ за 1 куб м.

Основними причинами перегляду тарифів на вивезення твердих побутових відходів є  зростання економічних чинників, що впливають на складові витрат тарифу, зокрема:                                     1) мінімальної заробітної плати з 3723 грн. до 4173 грн. – на 112 %, і як наслідок витрат на оплату праці;                                                                                                                                                  2) вартості паливно-мастильних матеріалів ( пального) з 23,17 грн. до 26,66 грн. – на 115 %;                     3) витрат на ремонт, амортизацію та інше.                                                                                                Таким чином, діючі тарифи не відшкодовують витрати на їх надання у повному обсязі, що призведе до допущення збитковості підприємства. Відповідно до Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про житлово-комунальні послуги” повноваження щодо регулювання тарифів на житлово-комунальні послуги, у т.ч. вивезення побутових відходів, що надаються підприємствами незалежно від форми власності, належать органам місцевого самоврядування. Рівень тарифів повинен відповідати економічно обґрунтованим витратам на їх виробництво.                                                                                                                            Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 2006 року №1010 “Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів” із змінами були сформовані нові тарифи з врахуванням планових об’ємів вивезення побутових відходів, цін на паливно-мастильні матеріали, змін в законодавстві та оподаткуванні, розміру заробітної плати.

Тариф на вивезення твердих побутових відходів згідно діючих норм становитиме:

• Населення приватний сектор – 30,31 грн з однієї особи;
  • Населення багатоповерхові будинки -  21,05 грн з однієї особи;
  • бюджетні установи –  290,44 грн . з ПДВ за 1 куб м;
  • інші організації  -       303,07 грн з ПДВ за 1 куб м.

Зауваження та пропозиції приймаються протягом 14 днів з дня публікації цього повідомлення, за адресою; 20505,Україна, Черкаська область., смт. Єрки, вул В.Чорновола,1, тел.90-5-96