Єрківська громада
Черкаська область, Звенигородський район

Злочинність

Фото без опису

 

Дорослі не завжди розуміють, що діти постійно    мають потребу в захисті та любові з боку батьків та близьких, і лише в родині формується впевненість у собі та своїх можливостях, ціннісні орієнтири та світобачення.
Сьогодні практично звичним стає термін «дитяча злочинність», який існує не лише в юридичній літературі, а є органічною частиною нашого життя.

     Що ж штовхає ще несформовану особистість на злочин? Одні шукають причину у недостатньому рівні освіти, вихованні та увагу з боку батьків. Інші — у згубному захопленні комп’ютерними іграми та Інтернетом, яким діти приділяють найбільше свій вільний час. Швидше за все, не помиляються ні перші, ні останні. А той факт, що службою у справах дітей подаються  клопотання  до районного відділу управління внутрішніх справ про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків,  красномовно говорить сам за себе.

     Дитяча злочинність – чи не найсумніше явище нашого суспільства, адже коли перед обличчям закону стоїть саме дитина, провина за це покладається і на неї, і на оточення.

     Покарання «несформованої людини», яка ще не доросла до рівня, коли чітко може зрозуміти, що «добре» і навпаки, зробити правильний, або ж ні, вибір, лягає на плечі всіх причетних. Відповідальність за майбутнє цієї дитини також. Коли стоїть питання «позбавлення волі», необхідно, щоб на меті воно мало не замкнути або відокремити, а виправити.

     В більшості випадків механізм протиправної поведінки неповнолітніх був запущений браком сімейного виховання. Причому, говорячи про соціально занедбаних дітей, маємо на увазі не лише так звані неблагополучні сім’ї, оскільки проблема існує й у сім’ях з матеріальним достатком.

     Нерозумно поводяться батьки, коли посилаючись на зайнятість, втому після роботи тощо, відгороджуються від дітей, намагаються відкупитися від них грошима, коштовними речами; замість того, щоб поговорити з дитиною, вмикають телевізор. Це веде до серйозних відхилень у розвитку дитячої особистості. Діти, які піддаються такому виховному впливу, зазвичай ростуть замкненими, побоюючись виявляти свої почуття, емоції, прагнення. Поступово в них складається певний тип взаємин з батьками, який з часом поширюється й на інших дорослих. У результаті - непорозуміння, конфлікти, звинувачення в неуважності, відсутності чуйності й щирості, егоїзмі та самолюбстві.

     Вплив телебачення, так само як комп’ютерних ігор та Інтернету, не варто недооцінювати. Фільми, переповнені сценами насильства та жорстокості, криваві бійки та смерть на екрані стали для підростаючого покоління звичними. Годинами просиджуючи перед телевізором, дитина перестає розуміти чужий біль, убивство для неї стає чимось повсякденним. А найулюбленішими кіножанрами неповнолітніх є бойовики та фільми жахів.

     Що ж до комп’ютерних ігор, безсумнівно найпопулярнішими є «стрілялки», вбивства в яких скоює головний герой — персонаж позитивний. Вдосталь награвшись у війну й надивившись фільмів жахів, сучасні діти не бояться смерті, вона стає для них не більш ніж грою, адже погляди формуються на підставі досвіду— тобто того, що вони щодня бачать, чують, відчувають.

     Часом буває так, що дитина стає жертвою обставин: потрапила в погану компанію, у неї вимагають гроші, страждає через наркозалежність.

     Завдання батьків — побудувати стосунки з дитиною так, щоб вона не приховувала від сім’ї важкість свого становища і приходила до них за порадою.

     Ми переконані, аби з дитиною не трапилася неприємність, маємо дбати про неї з усією відповідальністю за її майбутнє. Відчувши підтримку, вона звертатиметься до батьків за порадою, і навіть скоївши «злочин», повідомить про нього першою.

     Наші діти – це,  в першу чергу, відображення нас самих, дзеркало, в якому ми бачимо себе, свої ж власні помилки та недоліки. Не варто перекладати відповідальність за наших дітей на телебачення та вулицю.

     Дитина, залишена без пильного батьківського ока – потенційна жертва злочинного світу: озирніться, де саме в цей момент ваш син чи донька – можливо, лише своєю увагою та розумінням ви вбережете їх від поламаної долі.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь