Єрківська громада
Черкаська область, Звенигородський район

В області контролюють дотримання прав та інтересів дітей, які перебувають в закладах інституційного догляду в карантинний період

Дата: 06.05.2020 08:33
Кількість переглядів: 518

Фото без опису

Аналіз контролю за дотриманням прав та інтересів дітей, які перебувають в закладах інституційного догляду та виховання дітей Черкаської області в умовах карантинних обмежень.  Саме з такою метою  відбулась в Управлінні освіти і науки Черкаської ОДА зустріч із Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області Валерієм Єфіменком. В ОДА з ним зустрілись т.в.о начальника Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Оксана Сімушіна та керівниця Служби у справах дітей Черкаської ОДА Оксана Покатілова.

У підпорядкуванні Управління освіти і науки Черкаської ОДА функціонує 20  закладів інституційного догляду та виховання дітей. У них перебуває 3 028 дітей, із яких 140 – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Під час проведення протиепідемічних заходів у трьох закладах інституційного догляду та виховання дітей системи освіти Черкаської області проживає 37 дітей. З них 30 дітей – це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, 5 дітей перебуває у закладах у зв’язку із загрозою їх життю та здоров’ю дітей у біологічних сім’ях, 2 дитини – усиновлені іноземними громадянами та не можуть бути передані усиновлювачам у зв’язку з карантином. Дітей хворих на коронавірус немає.

На час карантину змінили режим роботи закладів, у яких цілодобово перебувають діти. Працівники, які працюють безпосередньо з дітьми, проживають на території закладу. Їхня ротація проводиться кожні 2 тижні. До роботи з дітьми персонал допускають за наявності дозволів, виданих закладами охорони здоров’я.

Здійснюється систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів у приміщеннях закладів. Заклади забезпечені 3-місячним запасом мийних і дезінфікуючих засобів. Введено посилений дезінфекційний режим – двічі на день проводиться дезінфекція поверхонь, посуду, кухонного обладнання, іграшок.

Вихованці та працівники забезпечені засобами індивідуального захисту: медичними масками, рукавичками, засобами гігієни та знезараження рук. Для ізоляції дітей з ознаками захворювання підготовлено приміщення ізоляторів. Заклади забезпечено автотранспортом, який за потреби може доставити хворих дітей до лікарні.

Особливу увагу під час зустрічі приділили дітям, які до карантину перебували в закладах цілодобово, а тепер повернулися до своїх родин. 420 з них – у сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Закладами освіти у співпраці із службами у справах дітей здійснюють контроль за станом здоров’я вихованців, їхнього психологічного стану, наявності проблем у сім’ях, відповідального ставлення батьків до виконання своїх обов’язків з догляду та виховання дітей. Вивчають потреби таких сімей, надається матеріальна допомога у вигляді продуктових наборів.

Акцентовано увагу і на організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання. Проблемним є питання відсутності або неналежної якості Інтернет-зв’язку у сільській місцевості; відсутність у родинах, що перебувають у складних життєвих обставинах, технічних можливостей для забезпечення дистанційного навчання дітей.

За результатами обговорення, учасники робочої зустрічі визначили пріоритетні напрями співпраці щодо вирішення наявних проблем в умовах карантину.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь