Єрківська громада
Черкаська область, Звенигородський район

30 років з Дня створення Державної служби зайнятості України.

Дата: 24.12.2020 15:14
Кількість переглядів: 536

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Треть століття на службі у людей.

Катеринопільський районний центр зайнятості створено рішенням виконкому районної ради від 22 березня 1991 року № 61 на виконання Наказу міністерства праці УРСР від 26.12.1990 року № 60 «Про створення Державної служби зайнятості в Українській РСР».

Першим керівником Катеринопільського центру зайнятості з березня 1991 року по травень 1996 року був Будавіцький Анатолій Васильович. Саме з нього почався розвиток служби зайнятості в районі. Починати доводилося з нуля, у виділених двох кімнатах на четвертому поверсі в районній державній адміністрації. У тісних, непристосованих для роботи з людьми приміщеннях працювали перші троє працівників служби: директор А.В.Будавіцький, бухгалтер Л.В.Зболотня та економіст В.В.Волошенюк. У 1992 році були зареєстровані перші 87 безробітних.

З січня 1998 року директором Катеринопільського районного центру зайнятості працює Кондратенко Тетяна Іванівна, трудовий стаж якої в службі зайнятості почався в 1993 році з посади інспектора з праці.

Рік за роком зростала чисельність зареєстрованих безробітних, розширявся перелік послуг служби зайнятості як для роботодавців, так і для безробітних, у колектив приходили нові працівники.

Потягом 30 років діяльності за сприянням у працевлаштуванні до районного центру зайнятості звернулося більше 25 тисяч незайнятих громадян. Працевлаштовано за направленням ЦЗ  майже 15,5 тисяч осіб, направлено на громадські та інші роботи тимчасового характеру 5645 безробітних, пройшли професійне навчання та підвищили кваліфікацію більше 12 тисяч осіб.

2 травня 2018 року на базі Катеринопільського районного центру зайнятості було створено Катеринопільську районну філії Черкаського обласного центру зайнятості.

Головне завдання служби зайнятості – працевлаштування громадян. Для підвищення його ефективності розширюються та активізуються такі форми, як:

  • робота  з роботодавцями, підбір кадрів на замовлення підприємства,
  • підготовка кадрів на замовлення роботодавців, а також безпосередньо на виробництві, з подальшим працевлаштуванням,
  • надання компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску працевлаштованим безробітним, які відносяться до соціально уразливої категорії населення та працевлаштованим безробітним до роботодавців, які працюють у пріоритетних галузях господарства,,
  • надання одноразових виплат по безробіттю для започаткування власної справи,
  • організація громадських робіт та робіт тимчасового характеру тощо.

Для підвищення конкурентоспроможності незайнятого населення пропонується отримання нової спеціальності або підвищення кваліфікації. Безробітні мають можливість оволодіти однією з професій, які користуються попитом у роботодавців. Для цього регулярно проводяться семінари для безробітних з техніки самостійного пошуку роботи, перегляди відеоматеріалів та розповсюджуються інформаційні буклети. Стає дійсно приємно від того, що хтось із колишніх безробітних розпочав власну справу чи знайшов роботу до душі, змінив власну долю. Для цього і працює колектив Катеринопільської районної філії Черкаського ОЦЗ.

Впродовж 2020 року, у зв‘язку з запровадженням карантину, у роботі філії відбулися значні зміни. Прийом клієнтів та надання послуг проводилися дистанційно, впроваджено сучасні технології надання послуг населенню та роботодавцям: вебінари, онлайн конференції, онлайн співбесіди, онлайн навчання.

Виконання завдань, які постають перед Катеринопільською районною філією, знаходити креативні ідеї, нестандартні шляхи для їх реалізації – це, в першу чергу, командна робота. Робота тих, хто кожен на своєму місці - професіонал. Нам пощастило, що ми працюємо у такій команді, команді, яка існує вже 30 років! За цей час хтось був «першопрохідцем», хтось ініціатором, хтось виконавцем... Кожен залишив свій вклад у розвиток районої служби зайнятості. Із вдячністю згадуємо спільну роботу з колегами М.П. Рудаковим, Л.А.Шаповал, І.М.Вечеровською, С.Я.Капустою, О.Ф. Іщенком, В.М.Михайленком, О.П. Вовкотрубом та інш. Із 10 нинішніх працівників районної філії 7 – працюють у службі більше десяти років, а троє – більше двадцяти.

Ми продовжуємо вдосконалювати якість наших послуг та впевнено дивимось в майбутнє, - адже це тільки початок, що ми маємо зробити. Нові погляди, нові ідеї, нові рішення та можливості, - все попереду…

 

Директор Катеринопільської РФ Черкаського ОЦЗ

Т.Кондратенко


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь