Єрківська громада
Черкаська область, Звенигородський район

Як черкащанам обрати нового газопостачальника (алгоритм)

Дата: 21.01.2021 10:06
Кількість переглядів: 459

Фото без опису

В Україні наразі діє ринок природного газу. Тому кожен споживач газу може обирати постачальника газу на власний розсуд. Детально розповідаємо, як це зробити.

1. Визначитися з компанієювід якої бажаєте отримувати послугу з постачання природного газу

Перевірити, чи компанія має право на постачання газу, можна на сайті НКРЕКП. Для цього слід зайти за посиланням: https://www.nerc.gov.ua/?id=21970, потім вибрати розділ «Ліцензійний реєстр НКРЕКП». Файл із повним переліком ліцензіатів НКРЕКП завантажиться на комп’ютер. У цьому списку потрібно знайти постачальника природного газу за його юридичною назвою та у розділі «Статус ліцензії» і перевірити її чинність.

2. Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника

Це можна зробити як на сайті нового постачальника, так і надіслати йому скановану/сфотографовану заяву на електронну скриньку.

Разом із заявою-приєднанням споживач пред’являє постачальнику:

  • документи, якими визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення);
  • документ, що посвідчує особу споживача (паспорт), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
  • інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника). Наприклад, це може бути останній рахунок за розподіл або постачання газу.

Заяву також може подати й довірена особа власника приміщення, проте вона мусить мати оформлену належним чином довіреність.

Змінити постачальника онлайн можна через «Приват-24»: https://privatbank.ua/postachalniki-komunalnyh-poslug

  1. Увійдіть у Приват24 (web) у розділ «Послуги» –> «Мої постачальники».
  2. Заповніть заявку на приєднання та підпишіть її електронним цифровим підписом.
  3. Чекайте на інформацію про приєднання в «Архіві заявок».

Також обрати нового газопостачальника можна через кабінет споживача газу та на сайтах «Газотека» https://gasoteka.ua-energy.org/

3. Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу

На розгляд заяви та документів потенційний постачальник має 20 днів. Новий постачальник, після отримання заяви-приєднання, не пізніше ніж на 3-й робочий день з дня отримання заяви, надсилає повідомлення про намір побутового споживача змінити постачальника природного газу на інформаційну платформу оператора газотранспортної системи.

Довідково

Для переходу до нового постачальника необхідно розрахуватись з попереднім постачальником природного газу упродовж десяти днів з моменту отримання рахунку. Рахунок від попереднього постачальника споживач газу може отримати протягом шести тижнів.

Відсутність індивідуального газового лічильника не є перешкодою для зміни постачальника природного газу.

Після отримання на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи повідомлення про намір споживача укласти договір постачання природного газу з іншим постачальником, чинний постачальник не має права припинити або обмежити постачання природного газу на об’єкт цього споживача.

З метою забезпечення безперебійного постачання природного газу, чинний постачальник здійснює постачання природного газу споживачу до дня початку постачання природного газу новим постачальником. Дія угоди з чинним постачальником автоматично припиняється на наступний день після реєстрації споживача в Реєстрі нового постачальника.

Кожен побутовий споживач природного газу має 2 договори: на постачання природного газу та на його розподіл. Це дві різні послуги. Постачальника природного газу споживач обираємо вільно, а розподіл природного газу в Черкаській області здійснюють компанії АТ «Черкасигаз» та ПрАТ «Уманьгаз».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь