Мінцифра створює електронні будівельні послуги

Дата: 31.03.2021 08:45

Єдина електронна система у сфері будівництва – ключ до глобальної будівельної реформи.

Для ефективної роботи Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) Мінцифрою:

– запущено новий реєстр будівельної діяльності. Він вводить абсолютно інноваційне для України явище – унікальний ідентифікатор об’єкта будівництва. Усі документи створюються та верифікуються за QR-кодом одразу в реєстрі. Новий реєстр є захищеним, надійним та прозорим. Система автоматично перевіряє усі документи – об’єкт не буде зареєстровано, якщо він не відповідає законодавчим критеріям. У реєстрі вже більше 130 тисяч документів;

– запущено Публічний портал системи – платформу з актуальною інформацією про зареєстровані документи та внесені зміни, новинами про будівельний сектор та статистикою.

Крім того, на порталі Дія вже доступні 8 електронних будівельних послуг. Серед яких: повідомлення про початок підготовчих робіт, повідомлення про початок будівельних робіт по CC1, повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будпаспорта, а також декларація про готовність до експлуатації по будпаспорту та інші.

Незабаром будуть автоматизовні будівельні онлайн-послуги для об’єктів класу CC2 та СС3.