Єрківська громада
Черкаська область, Звенигородський район

ГОТУЄМОСЬ ДО ЖНИВ

Дата: 31.05.2021 09:56
Кількість переглядів: 347

ГОТУЄМОСЬ ДО ЖНИВ

 

           З настанням жнив в аграрному секторі  значно зростають обсяги виконуваних робіт, зростає кількість осіб, що беруть участь у виробництві, в т.ч. за рахунок тимчасово залучених, збільшується тривалість робочого дня. До того жнива – це ще й сезон підвищеної пожежної небезпеки.

       На даний період припадає понад 25 відсотків випадків травмування від  загальної кількості потерпілих у сільському господарстві. Найчастіше (понад 40%) нещасні випадки трапляються безпосередньо на полях та дорогах. З видів подій, при настанні яких трапились нещасні випадки зі смертельними наслідками, переважають наїзди на потерпілого (20%), падіння потерпілого (25%), дорожньо - транспортні пригоди внаслідок порушення правил дорожнього руху (понад 40%) та пожежі (3%).

           Першопричинами нещасних випадків є порушення трудової і виробничої дисципліни, порушення правил дорожнього руху, допуск до роботи без навчання та перевірки знань з охорони праці, а також невиконання вимог інструкцій з охорони праці,  вимог пожежної безпеки. Особливу увагу необхідно звернути на підготовку та оснащення техніки засобами пожежогасіня, обкошування і оборювання хлібних масивів, розбивки їх на ділянки площею не більше 50га. та заборону спалювання стерні.

      При збільшені тривалості робіт на протязі доби необхідно забезпечити належні умови праці працюючих в польових умовах з виконанням вимог нормативно – правових актів з охорони праці та пожежної безпеки.

     Виходячи з аналізу причин і обставин виробничого травматизму та профзахворювання в попередні 5 років та враховуючи рекомендації комісій по розслідуванню нещасних випадків на виробництві, дійовими заходами профілактики можуть стати:

  • зміцнення трудової та виробничої дисципліни;
  • організація інструктування, навчання з охорони праці та профвідбору;
  • забезпечення безпеки машин, с/г техніки та виробничого обладнання;
  • передбачення технологічної перерви для працюючих протягом 30 – 40 хвилин після кожних 3 – 4 годин роботи зі встановленням оптимального графіку обідньої перерви;
  • проведення медичного обстеження;
  • забезпечення дійового контролю та нагляду за охороною праці;
  • дотримання правил дорожнього руху;
  • забезпечення виконання вимог пожежної безпеки.

            Зазначені та подібні заходи не вимагають від господарників значних фінансових, трудових, матеріальних витрат, і в той же час сприятимуть збереженню життя і здоров’я працюючих, зменшенню матеріальних і моральних збитків.

 

Страховий експерт з охорони праці                                        

   Тальнівського відділення управління

   виконавчої дирекції ФССУ

   у Черкаській області                                                                                   Віталій Сандул


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь