Повідомлення про намір здійснити зміну тарифу на послуги з централізованого водовідведення та вивезення твердих побутових відходів Єрківського селищного комунального спеціалізованого підприємства

Дата: 23.11.2021 11:03

На виконання наказу Міністерства Регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 05.06.2018 року №160 «Про затвердження Порядку інформування споживачів про наміри зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності», Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», у зв’язку із зміною вартості складових на послуги з централізованого водовідведення та вивезення твердих побутових відходів, з метою приведення тарифів у відповідність до економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, Єрківське селищне комунальне спеціалізоване підприємство  інформує про намір здійснити зміну розміру тарифів на послуги з централізованого водовідведення та вивезення твердих побутових відходів.

Підставами для зміни тарифів на послуги з централізованого  водовідведення  є зміна  тарифу комунальним підприємством «Катеринопільське селищне житлово-комунальне господарство» Катеринопільської селищної ради, який є складовою тарифу з централізованого водовідведення Єрківського селищного комунального спеціалізованого підприємства.

Прогнозовані  розрахунки тарифів на послуги централізованого водовідведення  з урахуванням тарифу комунального підприємства ««Катеринопільське селищне житлово-комунальне господарство» складають:

Тариф на централізоване водовідведення згідно діючих норм становитиме:

• Населення – 35,08 грн з ПДВ за 1 куб м ;
  • бюджетні установи –  56,82 грн . з ПДВ за 1 куб м;
  • інші організації  -       57,83 грн з ПДВ за 1 куб м.

Основними причинами перегляду тарифів на вивезення твердих побутових відходів є  зростання економічних чинників, що впливають на складові витрат тарифу, зокрема:

• 1) мінімальної заробітної плати з 4723 грн. до 6500 грн. – на 137 %, і як наслідок витрат на оплату праці;
  • 2) вартості паливно-мастильних матеріалів ( пального) з 26,66 грн. до 30,50 грн. – на 114 %;
  • 3) витрат на ремонт, амортизацію та інше.

Таким чином, діючі тарифи не відшкодовують витрати на їх надання у повному обсязі, що призведе до допущення збитковості підприємства.                                           Відповідно до Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про житлово-комунальні послуги” повноваження щодо регулювання тарифів на житлово-комунальні послуги, у т. ч. вивезення побутових відходів, що надаються підприємствами незалежно від форми власності, належать органам місцевого самоврядування. Рівень тарифів повинен відповідати економічно обґрунтованим витратам на їх виробництво.                                                                                         Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 2006 року №1010 “Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з поводженням з побутовими відходами” із змінами були сформовані нові тарифи з врахуванням планових об’ємів вивезення побутових відходів, цін на паливно-мастильні матеріали, змін в законодавстві та оподаткуванні, розміру заробітної плати.

Тариф на вивезення твердих побутових відходів згідно діючих норм становитиме:

• Населення приватний сектор – 41,28 грн з однієї особи;
  • Населення багатоповерхові будинки -  28,67 грн з однієї особи;
  • бюджетні установи –  395,58 грн . з ПДВ за 1 куб м;
  • інші організації  -       412,78 грн з ПДВ за 1 куб м.

Зауваження та пропозиції приймаються протягом 7 днів з дня публікації цього повідомлення особисто або поштою, за адресою; 20505,Україна, Черкаська область, смт. Єрки, вул В.Чорновола, 1.

Начальник Єрківського селищного

комунального спеціалізованого підприємства                              Приходько А.С.