За якою формою ФОП, у тому числіплатники ЄП, здійснюютьведенняоблікутоварнихзапасів?

Дата: 13.06.2022 13:08

Відповіднодоп. 12 ст. 3 ЗаконуУкраїнивід 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Прозастосуванняреєстраторіврозрахунковихопераційусферіторгівлі, громадськогохарчуваннятапослуг» іззмінамитадоповненнями (далі – Закон № 265) суб’єктигосподарювання, якіздійснюютьрозрахунковіопераціївготівковійта/абовбезготівковійформі (іззастосуваннямелектроннихплатіжнихзасобів, платіжнихчеків, жетонівтощо) припродажутоварів (наданніпослуг) усферіторгівлі, громадськогохарчуваннятапослуг, атакожопераціїзприйманняготівкидляподальшогоїїпереказузобов’язанівестивпорядку, встановленомузаконодавством, обліктоварнихзапасів, здійснюватипродажлишетихтоварів, щовідображенівтакомуобліку. Порядок та форма облікутоварнихзапасів для фізичнихосіб – підприємців, у тому числіплатниківєдиногоподатку, встановлюютьсяцентральним органом виконавчоївлади, щозабезпечуєформування та реалізуєдержавнуфінансовуполітику. При цьомусуб’єктгосподарюваннязобов’язанийнадатиконтролюючим органам на початок проведенняперевіркидокументи (у паперовійабоелектроннійформі), щопідтверджуютьоблік та походженнятоварнихзапасів (зокрема, але не виключно, документищодоінвентаризаціїтоварнихзапасів, документи про отриманнятоваріввідіншихсуб’єктівгосподарювання та/абодокументи на внутрішнєпереміщеннятоварів), які на момент перевіркизнаходяться у місці продажу (господарськомуоб’єкті).

Таківимогинепоширюютьсянафізичнихосіб – підприємців, якієплатникамиєдиногоподаткутанезареєстрованіплатникамиподаткунадоданувартість (крімтих, якіпровадятьдіяльністьзреалізаціїтехнічноскладнихпобутовихтоварів, щопідлягаютьгарантійномуремонту, атакожлікарськихзасобівтавиробівмедичногопризначення, ювелірнихтапобутовихвиробівздорогоціннихметалів, дорогоцінногокаміння, дорогоцінногокамінняорганогенногоутвореннятанапівдорогоцінногокаміння).

Порядокведенняоблікутоварнихзапасівдляфізичнихосіб – підприємців, утомучисліплатниківєдиногоподаткузатвердженийнаказомМіністерствафінансівУкраїнивід 03.09.2021 № 496 (далі – Порядок № 496) визначаєправилаведенняоблікутоварнихзапасівтапоширюєтьсянафізичнихосіб – підприємців, утомучисліплатниківєдиногоподатку (далі – ФОП), яківідповіднодоЗакону № 265 зобов’язанівестиобліктоварнихзапасівтаздійснюватипродажлишетихтоварів, щовідображенівтакомуобліку, таосіб, якіфактичноздійснюютьпродажтоварів (наданняпослуг) та/аборозрахунковіопераціївмісціпродажу (господарськомуоб’єкті) такогоФОП.
     Форма веденняоблікутоварнихзапасів, визначенадодатком до Порядку № 496 (далі – Форма обліку).

Пунктом 1 розд. II Порядку № 496 встановлено, щообліктоварнихзапасівздійснюється ФОП шляхом постійноговнесення до Формиоблікуінформації про надходження та вибуттятоварів на підставіпервиннихдокументів, які є невід’ємноючастиною такого обліку.

ФормаоблікуведетьсязавиборомФОПупаперовійабовелектроннійформітамаєміститизазначенівдовільномупорядкуданіФОП: прізвище, ім’ятапобатькові (занаявності), реєстраційнийномеробліковоїкарткиФОПабосеріятаномерпаспорта/номерIDкарткидляфізичнихосіб, якічерезсвоїрелігійніпереконаннявідмовилисьвідприйняттяреєстраційногономеруобліковоїкарткиплатникаподатків (РНОКПП) таофіційноповідомилипроцевідповіднийконтролюючийорганімаютьвідповіднувідміткувпаспорті, податковаадреса, назватаадресамісцяпродажу (господарськогооб’єкта) абомісцязберігання, вмежахякоговедетьсяоблік. Для паперовоїформиоблікузазначеніданімаютьміститися на титульному аркуші (п. 2 розд. II Порядку № 496).

За інформацієюзагальнодоступногоінформаційно-довідкового ресурсу.

18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик,235                                         e-mail: ck.zmi@tax.gov.ua

тел.(0472) 33-91-34                                                                          https://ck.tax.gov.ua/